Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni
Twoje przedsiębiorstwo jest w kryzysie?
Wymaga działań naprawczych?
Czujesz, że sprawy finansowe wymykają się spod kontroli, ale widzisz jeszcze szansę na ratowanie firmy i dialog z wierzycielami?

Restrukturyzacja przedsiębiorstw

Problemy finansowe firmy nie zawsze muszą oznaczać bankructwa i upadłości spółki. Nawet jeśli przedsiębiorca przytłoczony jest wysokością długów wobec swoich wierzycieli, wciąż istnieje realna szansa na wyjście z zadłużenia firmy. Takim rozwiązaniem jest restrukturyzacja przedsiębiorstwa – proces ten może uratować spółkę przed upadłością. Twojej firmie grozi kryzys, przedsiębiorstwo ma problemy finansowe, jesteś gotowy podjąć się ratowania swojego biznesu? Chętnie Ci w tym pomogę! Zapraszam do współpracy właścicieli firm z Łodzi i okolic.

Skuteczna pomoc w zadłużeniu – doradca restrukturyzacyjny z Łodzi

W celu uniknięcia upadłości spółki warto podjąć się restrukturyzacji przedsiębiorstwa. W ramach restrukturyzacji wierzycielom przedstawiane są propozycje sposobu spłaty zadłużeń wobec nich. Wypracowaniu kompromisu między dłużnikiem a jego wierzycielami służą propozycje układowe, za pomocą których dłużnik informuje wierzycieli o planowanym trybie restrukturyzacji zobowiązań. Istnieją cztery typy restrukturyzacji przedsiębiorstwa, a pierwszym z nich jest postępowanie o zatwierdzenie układu. Drugą opcją jest przyspieszone postępowanie układowe, które zakłada skrócenie procedury. Pozostałymi typami są: postępowanie układowe oraz postępowanie sanacyjne.

Restrukturyzacja przedsiębiorstw sposobem na uniknięcie upadłości

Zawarcie porozumienia z wierzycielami jest jedną z metod na uratowanie zadłużonego przedsiębiorstwa przed upadłością. Restrukturyzacja wymaga jednak od dłużnika odpowiedniego przygotowania. Współpracując ze specjalistą, zyskujesz pewność, że propozycje układowe oraz wszystkie potrzebne dokumenty przygotowane są w odpowiedni oraz wiarygodny dla sądu i wierzycieli sposób. Jeśli Twoja firma znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej i wymaga działań naprawczych, skontaktuj się z moją kancelarią w Łodzi.