Naszą największą chwałą nie jest nigdy nie upadać, ale podnosić się po każdym upadku

Twoje przedsiębiorstwo jest zagrożone niewypłacalnością
lub jest już niewypłacalne, a Ty jesteś:

Pomoc w zadłużeniu i nie tylko

Prowadzisz działalność gospodarczą lub zawodową jako osoba fizyczna, jesteś członkiem zarządu spółki, a może zajmujesz w niej stanowisko wspólnika? Jeśli dane przedsiębiorstwo zmaga się z problemami finansowymi – jest niewypłacalne lub wkrótce będzie – jako doświadczony i wykwalifikowany syndyk chętnie udzielę kompleksowej pomocy. Zachęcam do współpracy Klientów z Łodzi oraz okolic!

Upadłość spółki

Zbyt duże zobowiązania, ogromna konkurencja czy inne przeszkody mogą prowadzić do zatorów płatniczych, niewypłacalności, a następnie upadłości przedsiębiorstwa. Co oznacza to pojęcie? Upadłość to przejęcie przez syndyka – pod nadzorem sądu – majątku spółki, która staje się niewypłacalna, a następnie jego spieniężenie. Działalność ta podjęta zostaje w celu spłaty zobowiązań wobec wierzycieli dłużnika. Przedsiębiorca ogłaszający upadłość pozostaje w obowiązku złożenia stosownego wniosku, a także współpracy z wyznaczonym syndykiem. Jeśli prowadzisz zagrożoną niewypłacalnością działalność na terenie Łodzi, zapraszam do kontaktu!

Postępowanie upadłościowe – wsparcie licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego z Łodzi

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek ogłosić upadłość spółki, jeśli jego działalność przynosi więcej strat niż zysków, a kwota długów na jego koncie wciąż rośnie. Wielu właścicieli firm wiąże ogłoszenie upadłości z porażką, lecz często jest to najlepszy sposób na wyjście z ciężkiej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Wniosek o ogłoszenie upadłości spółki może ogłosić zarówno duże czy średnie przedsiębiorstwo, jak i jednoosobowa działalność gospodarcza – mogą to być m.in.: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka jawna oraz partnerska. Wniosek taki należy złożyć w wydziale gospodarczym sądu rejonowego nie później niż 2 tygodnie od zaistnienia podstawy do ogłoszenia upadłości.

Kiedy ogłosić upadłość spółki?

Nie każdy biznes musi odnieść sukces, często zyski nie są wystarczające i przedsiębiorstwo może niebezpiecznie zbliżyć się do bankructwa. Właśnie w takiej sytuacji warto rozważyć ogłoszenie upadłości spółki, należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to jest ostatecznością. Jeśli jednak przedsiębiorca nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań wobec wierzycieli dłużej niż 3 miesiące, złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości może być najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji. Przed podjęciem takiej decyzji zachęcam do skonsultowania się ze specjalistą. Zapraszam do współpracy Klientów z Łodzi i okolic!